Po okresie zimowym zapewne wiele osób odwiedzi swoje domki letniskowe.
Oprócz standardowych obserwacji stanu technicznego obiektu, proszę pamiętać o kontroli przewodu spalinowego. Często zdarza się, że przez okres jego bezczynności staje się on "domem" dla wielu stworzeń, a to ptaki naniosą jakieś gałęzie, czy patyki, a to kuna, czy inny gryzoń się pomyli itp.
Do czynności przeglądu przewodu kominowego jesteśmy zobligowani przepisami prawa budowlanego i często też zapisami w umowie z Ubezpieczycielem naszego dobytku.

Tutaj wymagany jest kontakt z kominiarzem obsługującym Państwa rejon, aby umówić się na kontrolę komina.
Warto też pomyśleć o okresowym przeglądzie samego urządzenia, wymiana uszczelnień, kontrola szczelności konstrukcji i przyłącza spalinowego itp. Oczywiście, takie prace w przeciwieństwie do kontroli komina ( zawsze musimy mieć dokument o czasie wykonania takiej kontroli ) możemy wykonać samodzielnie. Często jednak zdarza się, że w karcie gwarancyjnej urządzenia jest zapis o konieczności przeprowadzenia takiego przeglądu przez autoryzowanego instalatora, który potwierdza taka czynność pieczątką i podpisem w karcie gwarancyjnej.
Oczywiście w przypadku takiego wymogu, zapraszamy Państwa serdecznie do zgłoszenia wykonania takiego przeglądu, który wykonamy dla Państwa w miejscu wykonanej instalacji, bez względu kto wykonywał Państwu instalację kominka. Wszystkie koszty przedstawimy po rozpoznaniu sprawy i kalkulacji potrzebnych do wykonania czynności oraz użytych materiałów.

Zadbajmy o bezpieczeństwo własne, a może nawet bardziej wszystkich bliskich, których będziemy gościć w swoich progach.

Poniżej kilka zdjęć, które przedstawiają 1. Problem z rozpaleniem, 2. wnętrze "zarośniętego" komina, 3. Pożar sadzy w kominie.
Nie dopuśćmy do takiego stanu rzeczy!

Jesteśmy już po zmianie czasu na letni, może to ostatni raz… A co z kominem i kominkiem?

Translate »
Visit Us On FacebookVisit Us On Google Plus