Kominki elektryczne i gazowe łączy wygoda użytkowania, a różnią zasady działania. Te pierwsze to nowoczesne urządzenia, które doskonale imitują prawdziwe palenisko. Płomienie widoczne na wyświetlaczu powstają poprzez rozbicie wiązek światła lub pary wodnej, na której wyświetlany jest obraz. Niektóre kominki na prąd wyposażone są także w syntezator dźwięku generujący realistyczny odgłos trzaskającego w ogniu drewna. Efekty świetlne i dźwiękowe można regulować wedle indywidualnych upodobań. Kominki elektryczne stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na tradycyjne piece. Sprawdzają się w praktycznie każdym pomieszczeniu, nawet w małym mieszkaniu w bloku.

Kominki gazowe natomiast generują prawdziwe płomienie ognia. Występują w wersji z zarówno otwartym, jak i zamkniętym paleniskiem, odseparowanym grubą żaroodporną szybą. Gaz potrzebny do wytworzenia ognia dostarczany jest do nich za pomocą instalacji lub butli gazowych. Do odprowadzania dymu z komory spalania i zasysania do niej powietrza z zewnątrz służy jedynie tzw. przewód powietrzno-spalinowy. Kominek gazowy nie wymaga bowiem podłączenia do tradycyjnych instalacji kominowych i wentylacyjnych. Ponadto jego uruchomienie trwa dosłownie moment – wystarczy użyć do tego specjalnego pilota lub zapalniczki. Kominek gazowy stanowi więc wygodne rozwiązanie, na które praktycznie każdy może sobie pozwolić.

W naszej ofercie znajdą Państwo kominki elektryczne i gazowe renomowanych producentów z całej Europy. Dystrybucję i instalację tych urządzeń prowadzimy na terenie całego kraju. W celu skorzystania z oferty bądź w przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z siedzibą Madar Kominki w Starogardzie Gdańskim.

Zalety kominków elektrycznych

Do zalet kominków elektrycznych z pewnością należy bezobsługowość. Jedyne co jest im potrzebne do działania, to nieprzerwane źródło energii czerpane z gniazdka. W modelach wykorzystujących parę wodną od czasu do czasu należy wymieniać wodę w zbiorniku. Ponadto urządzenia te są rozwiązaniem bezpiecznym. Występują bowiem w postaci wkładów kominkowych, czyli palenisk zamkniętych i nie tworzą zagrożenia pożarowego (nawet jeżeli oprócz roli wizualnej, pełnią także funkcję grzewczą). Ogromną zaletą tego typu urządzeń jest też brak dymu i sadzy.

Zalety kominków na gaz

Kominki na gaz są urządzeniami w pełni bezpiecznymi. Zostały bowiem wyposażone w automatyczny mechanizm odcięcia gazu w sytuacji zagrożenia. Większość nowoczesnych modeli posiada także specjalne czujniki zapobiegające tzw. zjawisku cofki, a więc cofaniu się spalin do wnętrza budynku. Ogromną zaletą kominków gazowych jest też ich zdolność do ogrzewania pomieszczeń. Doskonale sprawdzają się jako dodatkowe źródło ciepła. Ponadto nie można zapominać o ich wysokich walorach dekoracyjnych. Dzięki nowoczesnej technologii generowany przez nie płomień przybiera naturalną pomarańczowo-żółtą barwę. Co więcej, kominki gazowe dostępne są w wersji wolnostojącej, narożnej, panoramicznej i trójstronnej. Doskonale prezentują się zarówno w salonie, jak i w jadalni czy innej przestrzeni.

Translate »
Visit Us On Facebook