Blog
Na czym polega pielęgnacja i konserwacja szyb kominkowych?
Obecnie coraz więcej osób decyduje się na montaż komina w swoim domu. Jest to nie tylko świetne źródło ciepła, ale także niezwykle designerski element, nadający wnętrzu przytulności. Chociaż większość osób zdaje sobie sprawę z konieczności regularnego czyszczenia i konserwacji wnętrza kominka, to często pomijane są inne, równie istotne części, jak na przykład szyby.
Jak poprawnie i efektywnie palić w kominku? Kilka porad
Kominki w domach pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także użytkową. Przez wiele osób używane są jako dodatkowe źródło ciepła. Aby jednak palenie w kominku było bezpieczne i efektywne, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami. Dzięki temu do pomieszczeń dotrze więcej ciepła, a proces palenia nie spowoduje przedostania się do atmosfery dużej ilości zanieczyszczeń.
Piec wolnostojący na drewno – co warto wiedzieć przed zakupem?
Piece wolnostojące, zwane popularnie kozami są jednym z najstarszych modeli pieców. Już wiele lat temu wykorzystywano je do ogrzewania domów i mieszkań. Po dosyć długiej przerwie obecnie coraz częściej można spotkać się z tym typem pieców w nieco nowocześniejszej odsłonie. Aktualnie są one najczęściej wykorzystywane jako alternatywa dla kominków w budynkach, gdzie montaż klasycznego kominka jest niemożliwy lub nie prezentowałby się on tak efektownie.
Kratka kominkowa – ozdoba czy element bezpieczeństwa?
Kominki są coraz częściej wybieranym źródłem ciepła do domu. Nie tylko zapewniają we wnętrzach odpowiednią temperaturę, lecz także pozwalają na stworzenie w nich przytulnej atmosfery. Właśnie dlatego nierzadko zdobią pokoje dzienne oraz sypialnie. Aby jednak korzystanie z nich było bezpieczne, konieczna jest inwestycja w odpowiednie akcesoria. Jednymi z najważniejszych są kratki kominkowe. Dlaczego? Czy odpowiadają wyłącznie za nasze bezpieczeństwo?
Kominek z płaszczem wodnym kontra powietrzny – który wybrać?
Zakup kominka to doskonały wybór dla osób, które chcą w efektowny sposób zapewnić odpowiednią temperaturę w domu — w zależności od jego rodzaju może być głównym lub dodatkowym źródłem ciepła. Przyjemne dla uszu trzaski dochodzące z paleniska oraz atmosfera tworzona przez płomienie pozwalają się odprężyć i zapomnieć na chwilę o codziennych problemach. Wśród najczęściej wybieranych kominków są warianty z płaszczem wodnym oraz powietrzne. Na które z nich postawić?
Akcesoria kominkowe, których z pewnością będziesz potrzebować
Kominek to funkcjonalny, a przy tym estetyczny dodatek. Dzięki niemu możemy ogrzać pomieszczenie, a także stworzyć w nim pożądany klimat. Warto jednak pamiętać, że aby komfortowo i efektywnie wykorzystywać tego rodzaju dodatek, potrzebne mogą okazać się odpowiednie akcesoria. W które z nich zainwestować? Jakie ich cechy są ważne?
Jak prawidłowo dbać o wkłady kominkowe?
Na kominek w domu decyduje się coraz większa liczba osób. Nie ma w tym nic dziwnego — dzięki temu dodatkowi do wnętrz możemy nie tylko zapewnić sobie ciepło jesienią czy zimą, lecz także stworzyć w pomieszczeniu pożądaną atmosferę. Warto jednak pamiętać, że aby tego rodzaju element wyposażenia działał bez zarzutów i dobrze się prezentował, należy odpowiednio o niego dbać. W jaki sposób?
Z jakich materiałów wykonuje się kominki elektryczne?
Kominki elektryczne są coraz chętniej wybieraną alternatywą dla wariantów klasycznych. Wszystko za sprawą ich licznych plusów, a przede wszystkim — możliwości umieszczenia w domu lub mieszkaniu bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych zabiegów instalacyjnych. Czy jednak rzeczywiście dobrze imitują palące się drewno? Z jakich materiałów powstają? Czy są również bezpieczne dla dzieci? Odpowiadamy!
Czy kominek wysusza powietrze w domu?
Kominki od lat cieszą się sporą popularnością wśród właścicieli domów wolnostojących, którzy doceniają ich wygląd i funkcjonalność. Kominek jest niemal obowiązkowym elementem domu jednorodzinnego – pozwala na ogrzanie bardzo dużych powierzchni, sprawa, że wnętrze staje się bardziej przytulne i stylowe.
Jak dbać o czystość w obrębie kominka?
Kominek w domu jest idealnym rozwiązaniem w tak zwanych okresach przejściowych, pozwalającym utrzymać odpowiednią temperaturę pomieszczeń. Najczęściej służy on jako wspomagające źródło ogrzewania, ale w odpowiedniej konfiguracji może zastąpić kocioł gazowy, czy też piec węglowy.